Otomasyon, insana ihtiyaç duymadan üretim ve hizmetin kalitesini yükseltmek amacıyla robot, makine, sensör ve bilgisayarların aynı sisteme dâhil edilerek otomatik ve kontrollü çalışan sistemdir.

Birden fazla entegre edilen sistem ve donanımın kurulan haberleşme ağında birbirleri ile yazılan programlar yardımı sayesinde iletişime geçerek ve sadece yazılımcılar tarafından yazılan senaryolara tekrarlı ve kurallara uyarak tam zamanlı ve insan gücüne gerek duymadan 7/24 otomatik çalışan ve izleme yapabilen teknolojidir.

Otomasyon sisteminin çalışma senaryoları her sistemin kendine ait kontrol üniteleri (PLC) vardır. Bu senaryolar yazılımcılar tarafından istenilen üretim ve hizmetin nasıl çalışılmak istediğine göre yazılan program sayesinde otomasyon sistemi çalışmaktadır.

Firma olarak ne yapabiliriz?

  • Fabrika otomasyonunuzu daha verimli çalışacak şekilde yeniden güncelleyebiliriz.
  • Elle çalışan makinelerinizi PLC veya tasarlayacağımız elektronik anakart ile otomasyonla çalışabilir hale getirebiliriz.
  • İmal ettiğiniz makinelerin elektronik kontrol kısmının tamamını firma olarak üstlenebilir, tamamen çalışır vaziyette seri üretimini gerçekleştirebiliriz.